میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

منحنی هیسترزیس
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان
بحث پیرامون دوره های آموزشی گروه آموزشی تنباکوچی
  • صفحه:
  • 1

نامِ بحث: منحنی هیسترزیس

منحنی هیسترزیس نامشخص #1

• siamakalizad
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 3
  • کارما (امتیازِ ویژه): 0
برای منحنی هیستر زیس بارگذاری خاصی مد نظر است ؟ آیین نامه ای؟ یا بارگذاری دلخواه؟

باسخ‌به: منحنی هیسترزیس نامشخص #2

• farzad maroufi
  • ( کاربر )
  • غایب
  • فعال
  • تعدادِ ارسال‌ها: 191
  • کارما (امتیازِ ویژه): 6
بستگی داره برای چکاری میخواهید..شکل منحنی با بارگذاری های مختلف تغییر میکند

باسخ‌به: منحنی هیسترزیس نامشخص #3

سلام
فکر می کنم باید منظور شما از سوالی که دارید کمی روشن تر شود. با این حال با توجه به برداشتی که از سوال شما داشتم موارد زیر را مطرح می کنم:
- به طور کلی منحنی هیسترزیس به نمودار نیرو- تغییر مکان (ممان- انحنا و ...) پاسخ یک متریال، المان و یا سیستم سازه ای اطلاق می شود. بنابراین کاملا مرتبط با مشخصات رفتاری سیستم مورد مطالعه می باشد. البته در مواردی هم مثل سیستم های میراگر ویسکوز به نحوه بارگذاری نیز وابسته می باشد، اما به طور کلی برای المان های سازه ای متعارف (تیر، ستون، دیوار و...) کاملا وابسته به مشخصات رفتاری المان می باشد و تقریبا تاثیر زیادی از نحوه بارگذاری نمی پذیرد.
- در صورتی که سوال شما در ارتباط با نحوه انتخاب بارگذاری جهت انجام تست های چرخه ای (Cyclic Loading Test) باشد هم پیشنهاد می کنم به ATC 24 مراجعه و از پروتوکل های بارگذاری آن بهره بگیرید.

باسخ‌به: منحنی هیسترزیس نامشخص #4

• ameri91
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 9
با سلام
من یک سازه 4 طبقه فولادی با دیوار برشی بتنی تحلیل تاریخچه زمانی کردم و منحنی هیسترزیسم در نرم افزار etabs 2013 به شکل زیر بدست اومده.به نظر شما شکل منحنی بدست آمده منطقی است؟
آخرین ویرایش: نامشخص نویسنده : ameri91.

باسخ‌به: منحنی هیسترزیس نامشخص #5

• تنباکوچی
  • ( مدیر )
  • غایب
  • مدیرِ کل
  • تعدادِ ارسال‌ها: 248
  • کارما (امتیازِ ویژه): 12
ameri91 نوشته است:
با سلام
من یک سازه 4 طبقه فولادی با دیوار برشی بتنی تحلیل تاریخچه زمانی کردم و منحنی هیسترزیسم در نرم افزار etabs 2013 به شکل زیر بدست اومده.به نظر شما شکل منحنی بدست آمده منطقی است؟

با سلام
شکل مورد نظر پیوست نشده است
درضمن دقت داشته باشید وقتی از رکورد زلزله برای بدست اوردن منحنی هیسترزیس استفاده میکنید این منحنی منظم نخواهد بود برای بدست اوردن ظرفیت کامل عضو با استفاده از منحنی هیسترزیس میتوان از رکوردهای سینوسی منظم استفاده کرد تا ظرفیت کامل بدست اید در این صورت منحنی هیسترزیس شما هم منظم خواهد بود.دقت داشته باشید که یک موقع مد نظر بدست اوردن ظرفیت کامل المان است که از رکوردهای سینوسی استفاده میشود و یک موقع مد نظر پاسخ المان به زلزله است که در این موقع بایستی از رکورد زلزله استفاده کرد.
گروه آموزشی تنباکوچی

باسخ‌به: منحنی هیسترزیس نامشخص #6

• hassankachal
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 11
سلام بر همه مهندسین محترم.یک سوال در مورد انرژی هیسترزیس در نرم افزار Sap2000 دارم.
اگر اشتباه نکنم، برای آنالیز دینامیکی تاریخچه زمانی غیر خطی باید هم مفصل پلاستیک به سازه معرفی کرد و هم انرژی هیسترزیس.من مفصل پلاستیک رو به سازه معرفی کردم ولی هرجای نرم افزار Sap2000 که می گردم و تست می کنم نمی تونم انرژی هیسترزیس رو به سازه معرفی کنم(در ضمن بعد از آنالیز، مقادیر خروجی انرژی سازه برابر صفر می شود.)

باسخ‌به: منحنی هیسترزیس نامشخص #7

• Khanmohamadi
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 44
نوع هیسترسیس در مفاصل پلاستیک SAP قابل تغییر نیست، در واقع با این که نوع هیسترسیس را از کاربر می پرسد اما نوع هیترسیس ایزوتروپیک را اعمال می کند. برای این که بتوان انواع دیگر منحنی هیسترسیس را در تحلیل تاثیر داد می بایست از Link به جای Hinge در مدلسازی استفاده کرد.

باسخ‌به: منحنی هیسترزیس نامشخص #8

• hassankachal
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 11
مهندس عزیز مرسی از جوابتون.

باسخ‌به: منحنی هیسترزیس نامشخص #9

• ASHF
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 21
با سلام
آیا امکان دارد برای انجام یک تحلیل تحت بارگذاری چرخه ای از TIME HISTORY به جای چند پوش متوالی استفاده کرد؟
در صورت استفاده از پوش های متوالی
1-آیا باید خود تغییر مکان را هر بار اضافه کرد یا بردار جابه جایی (تفاضل تغییر مکان های متوالی)؟
2-آیا استفاده از سختی سکانتی برای رفع عدم همگرایی ،جواب و در واقع شکل منحنی را دچار مشکل نمی کند؟
ممنون می شم پاسخ بفرمایید.
  • صفحه:
  • 1

قدرت گرفته از کیوننا فارسی / محصول گروه سی‌ام‌اس فارسی

این صفحه در: 0.17 ثانیه ایجاد شده است
افراد آنلاين
ما 6 مهمان آنلاین داریم
آمار اين وب سايت
نظر سنجی
کدام دوره از دوره های گروه آموزشی تنباکوچی از کیفیت بهتری برخوردار است؟