میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان
بحث پیرامون دوره های آموزشی گروه آموزشی تنباکوچی
  • صفحه:
  • 1
  • 2

نامِ بحث: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #51

ali001 نوشته است:
سلام،من بعد از نصب فایل tcl وقتی opensees.exe را اجرا میکنم با پیغام خطای زیر مواجه میشم.چندبار install تکرار کردم باز همین پیغام میده.لطفا بفرمایید دلیلش چی میتونه باشه
The program can't start because MSVCR100.dll is missing from your computer.Try reinstalling the program to fix this problem

با سلام

فایل زیر را دانلود نمایید.ابتدا opensees$tcl editor را نصب نموده و سپس اقدام به نصب active tcl بکنید.

صفحه دانلود برنامه: s3.picofile.com/file/8191724800/os.rar.html
تشکر کننده گان: ali001

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #52

ali001 نوشته است:
سلام،من بعد از نصب فایل tcl وقتی opensees.exe را اجرا میکنم با پیغام خطای زیر مواجه میشم.چندبار install تکرار کردم باز همین پیغام میده.لطفا بفرمایید دلیلش چی میتونه باشه
The program can't start because MSVCR100.dll is missing from your computer.Try reinstalling the program to fix this problem

سلام
خطا میگوید که فایل مذکور از کامپیوتر شما حذف شده است و نمیتواند برنامه شروع شود. من براتون فایل نصب برنامه را قرار میدهم.
فایل زیر را دانلود نمایید و ابتدا opensees$tcl editor را نصب نموده و سپس اقدام به نصب active tcl بکنید.

موفق باشید

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #53

ali001 نوشته است:

سلام
فایل مذکور از کامپیوتر شما بنا بر دلیلی حذف شده است و برنامه برای آغاز کار دچار مشکل شده است.من فایل نصب برنامه را براتون قرار میدهم.
فایل زیر را دانلود نمایید و ابتدا opensees$tcl editor را نصب نموده و سپس اقدام به نصب active tcl بکنید.

موفق باشید

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #54

ali001 نوشته است:

سلام
فایل مذکور از کامپیوتر شما پاک شده است و برنامه قادر به اجراشدن نیست. برای نصب روند زیر را دنبال کنید:
فایل زیر را از نشانی قیدشده دانلود نمایید و ابتدا opensees$tcl editor را نصب نموده و سپس اقدام به نصب active tcl بکنید.

موفق باشید

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #55

• Merber
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 2
  • کارما (امتیازِ ویژه): 0
با سلام ميخواستم بدونم چطوري ميشه ميراگر tadas رو با opensees مدل كرد

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #56

• فرامرزی
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 4
طامه- مدرس دوره اپنسیس نوشته است:
فرامرزی نوشته است:
با سلام و احترام
دوستان برای پایان نامه از اپنسیس استفاده میکنم.
کارهای که تا الان انجام دادم
1- تحلیل IDA تماما جواب گرفتم: نمودار sa , دریفت دقیقا به اون شکل معروف در میاد
2- تحلیل پوش اور غیر خطی استاتیکی : برای verfiy اینکه اصلا مدل کار میکنه یا نه و نمودار اون هم کاملا منطقیه
اما مشکلاتی که من دارم
استاد ازم خواسته انرژی تلف شده در سازه رو بدست بیارم؟ نمیدونم باید چکار کنم؟ بهم گفتن سطح زیر نمودار هیسترزیس M , TETA، آیا این درسته یا نه؟
یکی دوتا نمودار ترسیم کردم خیلی نا مربوط.لوپهای دایره ای بدست میاد اما وقتی برش پایه و تغییر مکان رو بدست میارم منطقی جواب میگیرم
. اصلا این M رو باید از نقاط بدست بیارم و با هم جمع کنم یا از المانهای به طول صفر
سازه فولادی با دو حالت خمشی و بادبند
لطفا راهنمایی کنید.
خیلی ممنونم

انرژي منتقل شده به سازه طي حركات شديد زمين در اثر ميرايي و رفتار غيرخطي( انرژي هيسترزيس)تلف ميشودو بقيه در سازه به شكل انرژيهاي جنبشي و كرنش الاستيك ذخيره ميشود. انرژی هیسترزیس از همه مهم تر است چون با خسارت وارده به سازه رابطه ای مستقیم دارد و میزان انرژی هیسترزیس یک سازه، شاخصی از سطح خسارت یک سازه و یا میزان شکل پذیری آن سازه خواهد بود.
برای محاسبه انرژی هیسترزیس می توان از منحنی های هیسترزیس استفاده کرد. منحنی های نیرو-تغییرمکان یا لنگر - انحناء. این منحنی ها را برای یک المان و یک عضو سازه های(تیر،ستون، مهاربندو...) بدست آورد تا از عملکرد یک عضو تحت بارجانبی اطلاع پیدا کرد.
برای بارگذاری از پروتوکل های بارگذاری استاندارد استفاده نمود مانند ATC و....
در نرم افزار OPENSEES می توان نمودار هیسترزیس را به راحتی برای هر بارگذاری رسم نمود. این نمودارها در بارهای رفت و برگشتی شکل هندسی مشخصی ندارند و در کارهای انطباق سازی با نتایج آزمایشگاهی اکثرا خطا دارند و این به دلیل فرضیات بیشماری است که در مدلسازی به کار می بریم. اینکه نمودار هیسترزیس شما معقول نمی آید: 1) مدل مصالح خود را در OPENSEES کنترل نمایید که زوال سختی و مقاومت را در خود داشته باشد در بارگذاری- باربرداری و بارگذاری مجدد.
2) مدل سازه ای خود را کنترل نمایید.3) نوع المان مورد استفاده در OPENSEES.

سپاسگزارم بی نهایت

جداساز نامشخص #57

• saeed0089
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 3
سلام و خسته نباشید
بنده می خواهم جداساز لرزه ای رو د راپنسیس مدل کنم و از کد زیر استفاده می کنم ولی اپنسیس ارور میده
یکی از دوستان گفت میشه از فنر به جای کد جداساز استفاده کرد آیا درسته؟؟

این کد جداسازه :
uniaxialMaterial KikuchiAikenLRB 1 1 0.7540 0.200 0.4e6 0.0314 8.33e6 0.588e6 13.0

ممنون میشم راهنمایی کنید..

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #58

• saeedunknown
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 1
سلام استاد عزیز با کدام نوع از خروجی می تونم مقدار ممان وبرش و نیروی محوری در یک نقطه از المانم رو در اپن سیز بدست بیارم ؟ در تمام جهات

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #59

• amir0425
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
با سلام
من دانشجوی ترم سه ارشد هستم و برای پایان نامم میخام در مورد جداگر لرزه ای با open sees کار کنم استاد راهنمام فرمودن برای اینکه قبول کنن به عنوان استاد راهنمام باشن باید چگونگی مدل کردن جداگر لرزه ای رو با open sees بلد باشم با توجه به اینکه زمان محدودی دارم میشه در این زمینه راهنماییم بفرمایید
با تشکر از مدیریت سایت

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #60

• RH
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
سلام دوستان
کسی میدونه چطور میشه قابهای پروژه sac رو دانلود کرد؟

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #61

• mosy
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
باعرض سلام وخسته نباشید
چگونه جداساز لرزه ای دو خطی bilinear در opensees مدل میشود

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #62

• rmincavalli
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
سلام و عرض خسته نباشید و ممنون از راهنماییاتون،
آیا نرم افزاری برای مدل سازی بارگذاری چندین بار پویا وزنده روی (تیر-پل) وجود دارد؟؟؟

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #63

• saeed0089
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
گویا کسی اینجا پاسخگو نیست....

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #64

• nasirp
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
سلام
وقت بخیر
من سازه تک درجه آزادی مدل کردم. رفتار غیرخطی را ب یک فنر در پای سازه درنظر گرفتم.
میرایی که میخوام اختصاص بدم ، میرایی را به المان ستون اختصاص میده . و تاثیر میرایی در فنر (المان طول0 ) دیده نمیشه. چه کار میشه کرد تا مشکل حل بشه ؟

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #65

• mohamadreza
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
سلام جناب آقای دکتر
میخواستم بپرسم واسه ایجاد مفصل پلاستیک و بدست آوردن میزان چرخش های ماکزیمم، نهایی و تسلیم عضو در مفصل پلاستیک در تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی با نرم افزار opensees وبدست آوردن نمودار لنگر-چرخش برای بدست آوردن سطح زیر منحنی آن و بدست آوردن انرژی هیسترزیک عضو از چه دستوری استفاده کنیم. اگر یک نمونه مثال در این مورد دارین ممنون میشم به ایمیلم ارسال کنید. متشکر و خسته نباشید

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #66

• 7yyyyyy
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
سلام
دکتر شما در مورد تحلیل دال (قاب معادل) در اپنسیس اطلاعاتی دارید؟

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #67

• سامان
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
عرض سلام و احترام خدمت استاد گرامی جناب آقای طامه
من با استفاده از opensees navigator سازه ای فولادی با استفاده از المان های فایبر مدلسازی کردم و برای تعریف مصالح از steel02 استفاده کردم و تحلیل تاریخچه زمانی غیرخطی رو انجام دادم. حالا میخوام بدونم آیا میشه از opensees navigator منحنی هیسترزیس المان ها (ستون ها) رو اسنخراج کرد؟ اگه میشه به چه صورتی لطفا توضیح دهید.
با سپاس

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #68

• NedaNabid
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 4
با عرض سلام و احنرام

در هنگام run کردن کد اپنسیس قاب بتنی 10 و15 و 20 طبفه برای تحلیل دینامیکی غیر خطی بدون هیچگونه خطایی در اسکریپت به خطای Could not open SIM.tcl برخورد میکنم ( SIM نام فایل رکورد زلزله هست)و این در حالی هست که دقیقا از این رکورد برای قابهای 3 و 5 طبفه هم استفاده کردم و بدون مشکل انجام شدتد. برای اطمینان از 6 رکورد دیگر هم استفاده کردم ولی همچنان با همان خطا مواجه شدم.

قابها شامل 3 دهانه هستند و هر المان به 3 قسمت تقسیم شده که 2 قسمت کناری المان فایبر با 5 integration points و قسمت میانی المان الاستیک خطی میباشد.

آیا محدودیتی از لحاط تعداد المان یا درجات آزادی و یا غبره وجود دارد که موجب عدم run شدن اسکریپت میشود؟

ممنون از راهنماببتون.

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #69

• ahmadreza
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان و استاد گرامی آقای دکتر طامه
من میخواستم یک المان دیوار برشی رو تو اپنسیس مدل کنم و منحنی هیسترزیس رو استخراج کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #70

• سعید
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
سلام خسته نباشید، آفای دکتر من مدلسازی ساختمان 5،10 و 15 طبقه با سه دهانه رو با اتصالات صلب با تحلیل دینامیکی غیرخطی انجام دادم میخواستم این ملسازی ها رو با درصد صلبیت های مختلف اتصالات مدل کنم، کد مربوط به انجام این کار رو در نرم افزار اپنسیس بلد نیستم ممنون میشم اگه کد مربوطه رو در اختیارم بذارید. با تشکر

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #71

• leilanazari
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
باسلام.
من میخاستم اتصال تیر به ستون با ورق های زیر سری و روسری را توی opensees مدل کنم.برای اتصال از eleman panel zone طبق روابط لیگنوس استفاده کردم و برای مفصل پلاستیک از فنر.میخاستم منحنی ممان - تتا را خروجی بگیرم.ولی نمیدونم با چه دستوری و چه کدی.؟میشه راهنمایی کنید .ممنون

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #72

• erfan
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
با سلام
شما برای انجام پایان نامه که ذکر کردید چقدر زمان گذاشتید؟

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #73

• mehrbod
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
با سلام به همه
برای مدل کردن دیوار برشی فولادی از چه دستورهایی می توان استفاده کرد.
توضیح : هدف مدل کردن دیوار با ورق فولادی و مش بندی ان و تحلیلشه.ایا باید مصالح اونو الاستیک در نظر گرفت یا ndmaterial. برای مش بندی از دستور patch quad استفاده کنم یا با shellmt مدل کنم بعد با block 2d مش بندی کنم.
ببخشید که زیاد شد ممنون
آخرین ویرایش: نامشخص نویسنده : mehrbod.

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #74

• hrmd
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
با سلام خدمت جناب دکتر اگر امکانش هست میخواستم در مورد تحلیل PushDown برای بررسی خرابی پیشرونده در opensees من رو راهنمایی کنید چون من واقعیتش هیچ منبعی رو در این باره پیدا نکردم.با تشکر
آخرین ویرایش: نامشخص نویسنده : hrmd.

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #75

• r_khaghanpour
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
باسلام
من برای انجام تحلیل IDA با استفاده از الگوریتم hunt&fill در اپنسیس کدی را نوشته ام. در این تحلیل لازم است که در هر گام، پس از انجام آنالیز، با توجه به خروجی دریف ماکزیمم، تصمیم گیری کرده و تحلیل را ادامه دهد. در کدی که نوشته ام از recorder EnvelopeDrift استفاده کردم تا دریفت ماکزیمم را به دست آورم. مشکلم اینجاست که در حین ران اپینسیس، وقتی که در هر گام به فایل ذخیره شده recorder EnvelopeDrift ارجاع میدهم تا دریفت ماکزیمم را بخواند ارور می دهد که این فایل وجود ندارد!!
چگونه می توانم از نتایج فایل خروجی در ادامه کد استفاده کنم؟

باسخ‌به: مدلسازی و تحلیل غیرخطی درنرم افزار OpenSees نامشخص #76

• pouriazaherbin
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
از fema 355 c می تونین پیدا کنین
  • صفحه:
  • 1
  • 2

قدرت گرفته از کیوننا فارسی / محصول گروه سی‌ام‌اس فارسی

این صفحه در: 0.25 ثانیه ایجاد شده است
افراد آنلاين
ما 7 مهمان آنلاین داریم
آمار اين وب سايت
نظر سنجی
کدام دوره از دوره های گروه آموزشی تنباکوچی از کیفیت بهتری برخوردار است؟