Sap & Etabs :

از نرم افزار های Sap & Etabs استفاده فراوانی می شود که بیشتر به جهت گرافیک قوی و محیط کاربر پسند آن می باشد .

این نرم افزارها در تحلیل غیر خطی به جای استفاده از منحنی تنش کرنش مصالح از روابط پیشنهادی Fema برای اختصاص رفتار غیر خطی عضو به سازه استفاده می کنند.

البته ویرایش جدید برنامه Sap قابلیت تحلیل غیرخطی با استفاده از منحنی تنش کرنش را نیز دارا میباشد.

به طور کلی میتوان گفت این نرم افزارها بیشتر تجاری هستند تا تحقیقاتی.

البته مقالات علمی بسیاری نیز با این نرم افزارها ارائه شده است.

 

PERFORM :

نرم افزار آپدیت شده از نرم افزار Drain است که توسط جناب پروفسور پاول تولید و گسترش یافته است و در سال های اخیر به صورت نسخه گرافیکی و کاربر پسند با لحاظ الزامات بهسازی لرزه ای Fema تحت کمپانی CSI ارائه شده است و منحنی های رفتاری و شاخص های آیین نامه Fema برای ارزیابی خسارت و بهسازی جهت مقاوم سازی را در اختیار مهندس قرار می دهد. مهمترین اشکال این نرم افزا این است که در مقیاس گلوبال به کار می رود و برای مثال برای بررسی جزئی اجزای سازه چندان کارا نیست.


IDARC :

نرم افزاری راحت و کم حجم بدون هیچگونه قابلیت ترسیم گرافیکی و به صورت تماما متنی میباشد که به خصوص برای آنالیز سازه های بتن آرمه بسیار مناسب میباشد.

 

OpenSees :

نرم افزار کد باز و رایگانیست که بدون هیچ مشکلی میتوان در مقالات از آن استفاده کرد و آخرین نسخه های آنرا به صورت آنلاین و کاملا رایگان می توان دانلود کرد. همچنین قابلیت هایی از قبیل المان Nonlinear BeamColumn و یا خاصیت هندسی Corotional از مواردیست که آنرا از سایر نرم افزار ها مجزا کرده است.سرعت پردازش اطلاعات در Opensees بسیار زیاد میباشد و حجم کمی از Ram کامپیوترتان را اشغال می کند. پشتیبانی از این نرم افزار در فروم سایت و زیر نظر اساتید و برنامه نویسان این نرم افزار بسیار سریع و راحت برای هر کاربر امکانپذیر میباشد.


Abaquse , Ansys :

دو نرم افزار قدرتمند تجاری در زمینه اجزای محدود میباشند که البته برای استفاده در مقالات علمی مشکل ساز میباشند چراکه نیاز به استفاده از نسخه اصلی و البته بسیار گران قیمت آن میباشد.

 

 

 

جهت کسب اطلاع از سایر مطالب آموزشی اینجا کلیک کنید

 

 

جهت کسب اطلاع از برگزاری دوره های آموزشی تخصصی مهندسی زلزله اینجا کلیک کنید

 

 

 
افراد آنلاين
ما 5 مهمان آنلاین داریم
آمار اين وب سايت
نظر سنجی
کدام دوره از دوره های گروه آموزشی تنباکوچی از کیفیت بهتری برخوردار است؟